Kto zatrzyma Harpagana?! ? Takie pytanie nasuwa się po czwartkowej serii gier w Lidze Szóstek Piłkarskich Marco Football Center! Drużyna Harpagana Gliwice jest już jedynym niepokonanym zespołem w lidze i po 4 rozegranych meczach ma na swoim koncie komplet czterech zwycięstw! W ostatniej kolejce po bardzo ciekawym meczu pokonali Kirchhoff 4:2 i rozpędzeni czekają na kolejnych rywali. Ozdobą meczu był gol strzelony dalekim lobem z własnej połowy! Brawo!

Pierwszej porażki w sezonie doznali zawodnicy Marco, którzy musieli uznać wyższość piłkarzy Cerveza Jasna przegrywając 3:5. Marco pozostaje liderem ligi, ale ma tylko punkt przewagi nad Harpaganem przy dwóch spotkaniach rozegranych więcej.

Taką samą liczbę punktów jak Harpagan (ale większą ilość rozegranych meczów) ma Pawletko Budownictwo, które dość spokojnie pokonało swojego rywala Mostostal Zabrze 6:1, oraz Ałtentik Bimbao, których serię 4 zwycięstw z rzędu przerwał inny zespół z pod znaku Mostostalu – Konstrukcje Przemysłowe. Mecz zakończył się wynikiem 2:4.

Ciekawie było na boisku podczas meczu Węglostal kontra Śląskie Centrum Logistyki. Szalę zwycięstwa po bardzo wyrównanym meczu przechylili na swoją stronę gracze Weglostalu wykorzystując rzut karny na 3 minuty przed końcem spotkania. Widać jednak wyraźnie, że z biegiem czasu zespół Śląskiego Centrum Logistyki jest w coraz lepszej formie i na pewno piłkarze oraz piłkarki tego zespołu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tych rozgrywkach ?

Dużych emocji dostarczył mecz Flytronic z Bumarem Łabędy. Bardzo ambitnie grający piłkarze Flytronic pokonali zespół z Łabęd 5:3 i to oni mogli głośnym śpiewem świętować w szatni zwycięstwo ?

Walki nie brakowało również podczas meczów zespołu Dampol! Sędzia ich spotkania z drużyną Plastic Omnium miał ręce pełne roboty, często dochodziło do ostrych spięć, ale na koniec swoją wyższość nad rywalami udowodnili gracze grający w biało-niebieskich strojach wygrywając 4:3. Piłkarze Dampol, grający tego dnia 2 spotkania zdołali jednak zdobyć w tej kolejce punkty gdyż pokonali w ostatnim meczu czwartkowej serii drużynę Innpro w identycznym stosunku 4:3 i poprawili delikatnie swoją pozycję w tabeli.

Życzymy miłego, długiego weekendu i widzimy się tuż po nim na boiskach Marco Football Center!